Hakkımızda
Hakkımızda

YAŞAM PAYLAŞIM ANAOKULU, okul öncesi eğitim alanında, özgün, kişilikli, bilimsel ve Atatürk ilkelerine sahip çıkan tavrını koruyarak,ülke gündemine ve gelişmelere yön veren öncü kimliğini sürdürürerek,çocuklarını bu şekilde yetiştirmektedir

YAŞAM PAYLAŞIM ANAOKULU vizyonu doğrultusunda, misyonu aşağıdaki şekildedir.

* 0-6 yaş çocuklarının okul öncesi eğitiminden etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak.
* 0-6 yaş çocuklarının eğitim sürecinde kullanabilecekleri nitelikli eğitim materyali ve kitap üretmek.
* Ülkemizde okul öncesi eğitimin hem nicelik, hem de nitelik yönünden gelişmesini desteklemek
* Ülkemizde okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara fırsat ve imkân eşitliğini sağlayacak hizmetler sunmak.
* Okul öncesi eğitim alanında bir bilim olarak gelişmesini sağlayacak nitelikteki bilimsel çalışmalara destek vermek.
* Anne babalarının daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmeleri için eğitimsel destekler sunmak.
* Okul öncesi eğitim alanında çalışan profesyonellerin (yönetici, öğretmen ve uzman vb.) mesleki gelişimlerini desteklemek ve istihdam etmektir.

EĞİTİM SAATLERİMİZ: 3-6 yaş arası çocuklarımıza eğitim veren OKULUMUZ, her yıl 1 Eylül - 30 Haziran tarihleri arasında, resmi ve dini bayramlar dışında, hafta içi hergün 08.00 - 18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

BESLENME:  Çocuklarımızın büyümesinde ve gelişmesinde beslenme çok önemli bir yer tutar. Yaşam Paylaşım anaokulunda, merkezden gelen aylık menü doğrultusunda, okul mutfağımızda hazırlanan sabah kahvaltısı,öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı çocuklarımıza sunulur.Yemek listelerimiz,aylık düzenli olarak velilerimize gönderilir.

SAĞLIK: Anaokulumuzda çocukların sağlığı her kavramın üzerindedir. Sınıflarımız, hijyenik malzemeler ve hijyen süresini uzatacak sağlığa zararsız özel dezenfektanlar kullanılarak temizlenir. Sınıflarımız her ders saati öncesi ve sonrası havalandırılır. Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi, ilaç kullanması gereken çocukların okula gönderilmemesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir. Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan ailelerimiz haberdar edilir.

ULAŞIM: Öğrencilerimiz okula velileri tarafından bırakılabileceği gibi, okulumuza ait olan servis araçları ile de okula ulaşabilirler. Servis görevlileri servis süresince öğrencilerimize yardımcı olur.

İLETİŞİM: Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeni ile görüşebilirsiniz. Görüşmelerin okulca düzenlenen saatlerde olması, çalışma düzenimizin ve eğitim ortamının bozulmaması, aksamaması açısından önemlidir.